ORCID

Filip Czernicki (Red.) – 0009-0009-3853-5848

Tadeusz Skoczny (Red.) – 0000-0003-4248-4771

Files

Download

Download Full Text (3.4 MB)

Opis/Description

Praca zbiorowa pod redakcją prof. Tadeusza Skocznego i Filipa Czernickiego dotyczy usług portów lotniczych. Publikacja została stworzona na podstawie raportów badawczych przygotowanych przez pracowników Wydziału Zarządzania UW oraz Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”, w ramach drugiej edycji projektu badawczego zrealizowanego w 2011 r.(pierwsza edycja zakończona została w 2010 r.).

Książka przeznaczona jest dla osób zaangażowanych w zarządzanie portami lotniczymi, przedsiębiorców świadczących usługi lotniskowe i lotnicze, pracowników administracji publicznej związanych z sektorem lotnisk, a także dla pracowników naukowych i studentów, zainteresowanych tematyką ochrony konkurencji i regulacji.

ISBN

978-83-61276-78-4

Data publikacji/Publication Date

2011

Wydawca/Publisher

Wydawnictwo Naukowe Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego

Miasto/City

Warszawa/Warsaw

Dyscypliny/Disciplines

Antitrust and Trade Regulation | Business Organizations Law

Fragment recenzji/Review fragments

„Książka stanowi udaną kontynuację publikacji z 2010 r. [...] Prezentowany w niej raport z 2. już projektu badawczego realizowanego w CARS we współpracy nauki z praktyką, zawiera wartościowe analizy i uogólnienia norm prawnych oraz praktyki decyzyjnej i orzeczniczej w zakresie ochrony konkurencji i regulacji lotniskowych w sektorze usług portów lotniczych. Warto podkreślić [...] w szczególności ich użyteczność dla władz publicznych i firm lotniczych. [...].”

Prof. zw. dr hab. Adam Jaroszyński

„Rezultaty badań w sektorze usług transportu lotniczego, który charakteryzuje się połączeniem konkurencji i monopolu, stanowią źródło wiedzy dla badaczy i praktyków kształtujących realia działania tego sektora w Polsce. Publikacja tych badań pozwoli na spopularyzowanie dobrych praktyk w dziedzinie regulacji, ochrony konkurencji oraz pomocy publicznej, co ma istotne znaczenie dla poprawnego i zharmonizowanego z Unią Europejską rozwoju transportu lotniczego w Polsce. Dynamiczny rozwój lotnisk regionalnych w Polsce oraz ambitne plany w tym zakresie tworzą pilną potrzebę wykorzystania wiedzy i doświadczeń płynących w szczególności z rozwiązań stosowanych w UE. Wartością dodaną projektu zrealizowanego w CARS [...] jest współpraca akademików z praktykami z PPL i PAŻP, co niewątpliwie miało wpływ na aktualność doboru tematyki badawczej oraz jakość wykonania badań. Raport jest znakomitym przykładem dobrej współpracy pomiędzy biznesem i nauką, co jest tak bardzo pożądane w naszych realiach.”

Prof. PŁ dr hab. Anna Fornalczyk

Usługi portów lotniczych w Unii Europejskiej i w Polsce II – wybrane zagadnienia

Share

COinS