ORCID

Stanisław Piątek0000-0003-1892-9283

Files

Download

Download Full Text (1.8 MB)

Opis/Description

Kolejna (już siódma) książka z serii wydawniczej „Podręczniki i Monografie” CARS. Monografia prof. S. Piątka jest poświęcona polityce telekomunikacyjnej w sprawie zapewnienia dostępu o sieci szerokopasmowych, zwanego także szerokopasmowym dostępem do Internetu. Książka dotyczy przede wszystkim wpływu instytucji publicznych na rozwój komunikacji szerokopasmowej. Są w niej analizowane dwa aspekty formułowania realizacji polityki telekomunikacyjnej w sprawach sieci szerokopasmowych – aspekt instytucjonalny (dotyczący głównych uczestników tego procesu) i aspekt regulacyjny (dotyczący mechanizmu podejmowania przez władze publiczne decyzji określających warunki prowadzenia działalności telekomunikacyjnej w tych sprawach, w których rynek zawodzi).

ISBN

978-83-61276-67-8

Data publikacji/Publication Date

2011

Wydawca/Publisher

Wydawnictwo Naukowe Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego

Miasto/City

Warszawa/Warsaw

Dyscypliny/Disciplines

Antitrust and Trade Regulation | Business Organizations Law

Fragment recenzji/Review fragments

Autor przedstawił bardzo obszerną, wspóïczesną monografię poświęconą problematyce sieci szerokopasmowych i ich miejsca w polityce telekomunikacyjnej [...] wykorzystał bardzo bogatą literaturę, zwłaszcza zagraniczną oraz swoje duże doświadczenie z wykonywania różnych funkcji doradczych w sektorze telekomunikacji. [...] Nowoczesność i aktualność prezentowanego materiału pozwala mi na stwierdzenie, że spotka się ona z bardzo dobrym przyjęciem na rynku wydawniczym. Książka bardzo dobrze wpisuje się w propagowanie rozwiązań, które mają kluczowe znaczenie dla podniesienia innowacyjności naszej gospodarki i budowy społeczeństwa informacyjnego. Nie ma w tej chwili na polskim rynku wydawniczym książki o podobnym charakterze.

Prof. zw. dr hab. Jerzy Kisielnicki
Uniwersytet Warszawski, Wydział Zarządzania

Opiniowany tekst jest analizą metod i instrumentów, za pomocą których władza publiczna może oddziaływać na upowszechnienie dostępu do szerokopasmowych sieci i usług telekomunikacyjnych. [...] Analiza tego problemu wymaga uwzględnienia wielu różnorodnych aspektów, w szczególności legislacyjnych, regulacyjnych, instytucjonalnych, zarządczych, ekonomicznych i technicznych. Wszystkie te aspekty zostały poddane analizie w sposób wyczerpujący i wnikliwy. Tekst imponuje wszechstronnością i dogłębnością rozważań. Według mojego rozeznania, jest to dotychczas jedyna tak wszechstronna analiza w piśmiennictwie polskojęzycznym. Ze
względu na interdyscyplinarny charakter opiniowana monografia może zainteresować szeroki krąg czytelników – teoretyków i praktyków – różnych specjalności zawodowych.

Prof. dr hab. inż. Józef Lubacz
Politechnika Warszawska,
Wydziaż Elektroniki i Technik Informacyjnych

Sieci szerokopasmowe w polityce telekomunikacyjnej

Share

COinS